המרכז הרפואי – שיקומי אינטגרטיבי מדיקל קר​

המרכז רפואי שיקומי אינטגרטיבי מדיקל קר פועל משנת 2022, והוא הראשון בישראל המיישם פרוטוקול רפואי אינטגרטיבי שמשלב טיפול גוף ונפש, כחלק מהטיפול הבסיסי בכל מטופל. אנו מאפשרים למטופלים שלנו ליהנות מתוכנית אישית ומותאמת שכוללת ריפוי ממוקד ומקנה כלים מתקדמים לתמיכה, למודעות ולהעצמה. 

התוכנית מיועדת למחלימים ממחלות קשות, או מפציעות טראומתיות, שנמצאים בתהליך שיקום פעיל. התוכנית מבוססת על שיטת InHeal, שיטה ייחודית ומובנית של תהליך רגשי משמעותי וריפוי פנימי עמוק באמצעות טיפול במגוון רחב ועשיר של גישות, ובתהליך הוליסטי.

בימים אלו אנו מרחיבים את מערך השיקום של בית החולים על מנת שנוכל לתת מענה לפצועי המלחמה חיילים ואזרחים.

במדינת ישראל קיים מערך שיקומי מצומצם שכולל 1000 מיטות שיקום בלבד שעוד לפני המלחמה היו בתפוסה של מעל ל 100%.

בי”ח מדיקל קר קיבל אישור הקמה והוא פועל במרץ לפתיחת מערך שיקום שיכלול הוספת 4 מחלקות טיפול עם כ 129 מיטות שיקום נוספות לשירות פצועי המלחמה אזרחים וחיילים.

זוהי תוספת של כ 12% לכלל מיטות השיקום בישראל שתאפשר טיפול בממוצע ב כ 1,000 פצועים בשנה.

על בית החולים

מדיקל קר הוקם במטרה להיות המרכז הרפואי השיקומי והאינטגרטיבי המוביל בישראל, שיביא בשורה חדשה וייחודית של פרוטוקול שיקומי משופר ומעצים, הכולל שיקום רפואי מתקדם המבוסס על רפואה קונבנציונלית בחזית המדע, ובמקביל אליו גם שיקום אינטגרטיבי תומך, משולב גוף-נפש-רוח, שמתמקד בפן הרגשי של המחלה, הפגיעה והשיקום ממנה. 

בית החולים מפעיל כיום מספר מחלקות: 

המחלקה לשיקום כללי

במחלקה פועל צוות רב מקצועי מאומן הכולל רופאים ורופאות, אחיות ואנשי צוות מומחים מתחומי הבריאות הפועלים יחד בשיתוף פעולה צמוד על מנת ללמוד את המקרה הייחודי של כל מטופל, לבנות עבורו הליך שיקום אינטגרטיבי וללוות אותו צעד צעד בדרך. 

המחלקה לשיקום גריאטרי 

המחלקה נועדה לעזור למטופלים לחזור לתפקוד תקין כפי שהיה לפני המחלה, לאחר נפילה, שבר אירוע מוחי וריתוק ארוך למיטה לאחר אשפוז בעקבות מחלה חריפה או ניתוח. 

מחלקת שיקום נשימתי והנשמה ממושכת 

המחלקה מצוידת בטכנולוגיות מתקדמות ונותנת מענה למגוון בעיות נשימתית, לרבות גמילה מהנשמה. 
המשימה העיקרית של טיפול נשימתי היא לאפשר למטופלים להשיג תפקוד ריאתי אופטימלי ולשפר את איכות חייהם הכללית. בלב משימה זו נמצאות מטרות שהן גם מעשיות וגם עמוקות. בראש ובראשונה, הטיפול נועד להגביר את היעילות של שרירי הנשימה, מה שהופך כל נשימה ליעילה יותר ופחות מתישה.

המחלקה לסיעוד מורכב

מאושפזים מטופלים הסובלים ממחלות ממושכות וזקוקים להשגחה סיעודית ורפואית קבועה, כמו פצעים בדרגות מתקדמות, חולים נשימתיים עם טרכאוסטומי (קנולה), הזקוקים לחמצן בחלק משעות היממה, כולל שאיבת הפרשות מדרכי הנשימה. חולים אונקולוגיים סיעודיים, חולים סיעודיים המטופלים בדיאליזה, חולים כרוניים מרותקים למיטות, הזקוקים לטיפול פליאטיבי ועוד.

המחלקה הסיעודית

מחלקה בה מאושפזים מטופלים סיעודיים הזקוקים לעזרה קבועה בהתנהלות היומיומית ואינם יכולים לתפקד באופן עצמאי.

מחלקת החלמה

המחלקה מספקת מעטפת פיזית ורגשית למטופלים ובני משפחותיהם לאחר ניתוח או אשפוז.

מדיקל קר – בית החולים השיקומי הראשון בישראל שמשלב רפואה אינטגרטיבית בבית החולים הוקם מרכז טיפולים אינטגרטיבי בניהולה המקצועי של מיכל שרגא. הפרוטוקול הטיפולי שלנו מאפשר טיפול משולב של גוף ונפש ולכל מטופל תותאם תוכנית טיפולים אישית שתואמת גם את מצבו הגופני וגם את זה הרגשי. התוכנית מלווה באפליקציה ייחודית ותאפשר למטופל ולמשפחתו לראות את ההתקדמות שלו לאורך תקופת השיקום הן מהבחינה הפיזית והן מבחינת המוכנות הנפשית שלו לחזור לחיים. תוכנית הטיפול הרגשית מלווה ב-“קייס מנג’ר” מתחום הפסיכולוגיה שילווה אתכם בכל השאלות במהלך התוכנית.

במסגרת הפרוטוקול המשולב המאושפזים זוכים אצלנו לטיפול רפואי מתקדם ברמה הגבוהה ביותר, בשילוב עם טיפול רגשי תומך, מחזק ומעצים שמעלה את המוטיבציה לעבור את התהליך המפרך והכואב של השיקום, ולחזור לחיים טובים ומשמעותיים.

גם בני המשפחה והצוותים הרפואיים שעובדים אצלנו, זוכים לטיפולים הרגשיים התומכים וזאת בכדי שיוכלו לפתח חוסן נפשי ויציבות שיאפשרו להם להמשיך ולטפל בצורה המיטבית במאושפזים.

Eli Yahalom, MBA, Ph.D.

Eli Yahalom, Ph.D. Doctor of Philosophy (Microbiology), The Hebrew University, M.B.A., High-Tech Management, College of Management

Eli Yahalom has over thirty years of experience in business development, technological innovation management, global marketing operations and starting new businesses and companies in Israel and world-wide, focusing on transforming scientific research into marketable products, with emphasis on environment preservation and sustainability.  

Currently he is the founder and CEO of EarthShading, a company which develops reflective-zone technologies for decreasing global temperatures.

In the past, Eli served in many managerial roles such as:

a Project Manager at IAI-PNG (Papua New Gini), Managing the production of 15 million coffee trees to be planted by 5000 smallholder growers,

CEO of Afeka Yissumim (part time) an academic College of Engineering with 3600 students,

Founder & C.E.O. of BondX Technologies developing natural additives for the paper industry,

CEO of Kinrot Technological Incubator, dedicated to water technologies.

Eli is a chairman of 6 companies and director in 12.