תרומה למרכז החוסן והטיפול בטראומה

תרומה למרכז החוסן והטיפול בטראומה

ב 7 אוקטובר 2023 נפל דבר בישראל, זה לא רק 250 חטופים, 1500 הרוגים ו 5000 פצועים זה 250,000 משפחות עם חיילים בקווי עימות וכחצי מליון מפונים מבתיהם שלא יודעים מתי יוכלו לחזור לחיים כתיקנן.

הטראומה הקולקטיבית של כולנו עצומה לעין ערוך וחייבים לטפל בה שכן חוסר טיפול יגרור PTSD רחב היקף ובהמשך אף עלול להעלות בצורה משמעותית את אחוזי התחלואה במדינה.

בטראומה הזאת יש לטפל ועכשיו!

לשם כך הקמנו מרכז חוסן וטיפול בטראומה בשיתוף עם הקואליציה לטראומה ובאישור משרד הבריאות.

מרכז זה נותן מענה לנפגעי המלחמה במעגליה השונים והמטפלים שלנו מטפלים באותם מטופלים שמפנה הקואליציה לטראומה באמצעות שיחות עם פסיכולוגים ועו”סים קליניים שמתמחים בטיפול בטראומה.

אלא שאנו מאמינים שלמסגרת הטיפולית הזאת יש להוסיף את כל הטיפולים הרגשיים וכלי החוסן שנותנים מענה עמוק ויסודי לטיפול בטראומה ומשלימים את השיחות עם הפסיכולוג או העו”ס. 

טיפולים אלו הוכחו במחקר קליני נרחב שערכנו בהובלת פרופסור ניר פלד מנהל מרכז הסרטן בשערי צדק , כאפקטיביים במיוחד בטיפול ושיפור כל מדדי איכות החיים של מטופלים שעברו טראומה של מחלה קשה.


לכן אנו מאמינים שטיפולים אלו יוכלו גם לתת מענה יסודי יותר לטיפול בטראומה ולשיפור מדדי איכות החיים של הפצועים שיאושפזו אצלנו במחלקות השיקום כמו גם המטופלים שיופנו ע”י הקואליציה לטראומה.

לצערנו מכלול הטיפולים האינטגרטיביים הנ”ל אינו ממומן ע”י הגופנים המממנים במדינה ( קופות החולים, משרד הביטחון והצבא וביטוח לאומי) ובכדי להכליל אותם במסגרת  פרוטוקול הטיפולי לפצועים ולסובלים מטראומה, אנו נזקקים לתת.

פרויקט אמץ לוחם 

תוכנית טיפול אינטגרטיבית ממוצעת לוקחת כ 6 חודשים וכוללת


התקציב הנדרש לאמפא על מנת להגשים את יעד הטיפול האינטגרטיבי ב 500 מטופלים בשנה עומד על כ 5.5 מליון ש”ח

 

Eli Yahalom, MBA, Ph.D.

Eli Yahalom, Ph.D. Doctor of Philosophy (Microbiology), The Hebrew University, M.B.A., High-Tech Management, College of Management

Eli Yahalom has over thirty years of experience in business development, technological innovation management, global marketing operations and starting new businesses and companies in Israel and world-wide, focusing on transforming scientific research into marketable products, with emphasis on environment preservation and sustainability.  

Currently he is the founder and CEO of EarthShading, a company which develops reflective-zone technologies for decreasing global temperatures.

In the past, Eli served in many managerial roles such as:

a Project Manager at IAI-PNG (Papua New Gini), Managing the production of 15 million coffee trees to be planted by 5000 smallholder growers,

CEO of Afeka Yissumim (part time) an academic College of Engineering with 3600 students,

Founder & C.E.O. of BondX Technologies developing natural additives for the paper industry,

CEO of Kinrot Technological Incubator, dedicated to water technologies.

Eli is a chairman of 6 companies and director in 12.