אודותינו

חזון ודבר היו"ר

 הרפואה האינטגרטיבית תופשת את הגוף כיחידה אחת ולא כאוסף של איברים, ואת האדם היא רואה כמכלול של גוף-נפש-רוח, שמשפיעים זה על זה בצורה עמוקה ויסודית. על פי הרפואה האינטגרטיבית, אם כן, לא מספיק לטפל בסימפטומים הגופניים אלא בכל המכלול – גוף-נפש-רוח, כדי להגיע לבריאות ולרווחה בריאותית, שמכונה בעולם – Wellness.

שנת 2020, שהביאה לנו את משבר הקורונה העולמי, עזרה לנו לדחוף את התפישה האינטגרטיבית לקדמת הבמה הרפואית. במהלך שנות המגפה, התחדד לכולנו כי הבריאות הנפשית משפיעה מאוד על הבריאות הגופנית, וכי לחצים, חרדות וטראומות לא מטופלות – מסייעים להיווצרות מחלות ומחלישים את מערכות החיסון והחוסן של הגוף..

את אמפא הקמנו לאחר תקופה ארוכה שבה ההוכחות, שהרפואה האינטגרטיבית עובדת, הגיעו אלינו מהשטח. זהו ארגון ללא מטרת רווח, והוא קם כדי  למנף את חלון ההזדמנות שנוצר:

  • לשינוי של תפישת שירותי הבריאות בקרב הציבור בארץ ובעולם
  • להרחבה של תפישת הרפואה הקונבנציונלית
  • ולביסוס הרפואה האינטגרטיבית כלגיטימית ואפשרית לכל אדם שחפץ בה

אני מזמין כל אחד ואחת מכם, שהנושא קרוב לליבם, ושמבינים כי ריפוי אמיתי כולל לא רק את הגוף אלא גם את הנפש והרוח, להצטרף אלינו, לתרום ולקחת חלק בקידום מהפכת הבריאות וה – Wellness.

בברכת בריאות ורווחה,
גלעד שגב
יו”ר ועד העמותה

גלעד שגב

שאולי הרציק פז

דבר המנכ״ל

הגישה האינטגרטיבית רואה לא רק את הפגיעה שיש לשקם, אלא את האדם כמכלול של גוף-נפש-רוח. הגישה דוגלת בשיקום הוליסטי, במקביל לשיקום הרפואי, כתשתית שיקומית איתנה, מאפשרת ומעצימה לנפש ולרוח. 

עמותת אמפא (ארגון מרפא אינטגרטיבי) נולדה מתוך חזון לקידום הרפואה האינטגרטיבית בארץ ובעולם. 

בימים אלו ,יותר מתמיד כבר אין צורך להסביר מדוע יש הכרח ליישם פרוטוקול רפואי משולב עם טיפול רפואי שמשולב גם בטיפול בטראומה של המחלה או הפציעה.

בימים קשים אלו של מלחמה, התגייסנו בעמותה לפתוח בתוך שמן קצר, מערך שיקום כללי שיכלול מרכז טיפולי גדול, מרכז חוסן וטראומה ומחלקות שיקום כללי ושיקום נשימתי לפגיעות ראש. המערך יוכל להוסיף כ 12% מיטות שיקום למצאי הנמוך שיש במדינת ישראל ובתוספת של 130 מיטות לטפל בממצוע בכ 1,000 פצועים בשנה.

כפי שאנחנו עושים תמיד, במדיקל קר גם במערך השיקום החדש נפעל לתת לכל המאושפזים ולבני המשפחה שלהם את הטיפול השיקומי המיטבי שכולל טיפול בגוף ובנפש במטרה לטפל גם בטראומה הקשה שהפציעה והמלחמה מביאה איתה.

במסגרת הפרוטוקול המשולב המטופלים והפצועים זוכים אצלנו לטיפול רפואי מתקדם ברמה הגבוהה ביותר, בשילוב עם טיפול רגשי תומך, מחזק ומעצים שמעלה את המוטיבציה לעבור את התהליך המפרך והכואב של השיקום, ולחזור לחיים טובים ומשמעותיים.

גם בני המשפחה והצוותים הרפואיים שעובדים אצלנו, זוכים לטיפולים הרגשיים התומכים וזאת בכדי שיוכלו לפתח חוסן נפשי ויציבות שיאפשרו להם להמשיך ולטפל בצורה המיטבית במאושפזים.

אני מזמין אתכם, מטופלים, בני משפחה ואנשי מקצוע מעולים בתחומי השיקום השונים, הרפואיים והרגשיים, להצטרף אלינו למעגל שיקום השלם, החדשני ופורץ הדרך במדיקל קר!

במדיקל קר, אנו נמצאים תמיד צעד אחד קדימה!

היעדים שהארגון הגדיר לעצמו הינם :

הנהלה

שאולי הרציק פז

מנכ"ל

ליאור אשכנזי

סמנכ״ל כספים

הועד המנהל

ד"ר אלי יהלום

גלעד שגב | יו״ר

זהבה מרטונוביץ

ועדת הביקורת

ענת בן ברוך

מיכל בריקמן מרום

חברי עמותה

לימור שופמן גוטמן

תא"ל חזי משיטה

שאולי פז
מנכ"ל מדיקל קר

עו”ד ומנהל, בעל ניסיון של 30 שנה בניהול בתי חולים ומערכות בריאות, מטפל רב תחומי ומייסד שיטת הטיפול InHeal המשלבת פרוטוקולים של טיפול בטראומה רפואית ורגשית.

ליאור אשכנזי

רו”ח – בעל ניסיון רב  כסמנכ”ל כספים לאורך למעלה מ- 23 שנים במגוון חברות בכללם חברות הייטק, חברות תעשייתיות וחברות סחר בינלאומיות וכן ניסיון בניהול עמותות.
לאורך שנים מכהן בתפקידי מפתח ובכללם חבר במגוון דירקטוריונים ושותף לתהליכי מיזוג ורכישות רבים, מכירת חברות, הקמת חממות טכנולוגיות ועבודה מול משרדי ממשלה שונים לרבות אגף התקציבים באוצר.

דר' אלי יהלום

דר’ אלי יהלום הוא דוקטור למיקרוביולוגיה מהאוניברסיטה העברית ובעל נסיון של יותר מ 30 שנה בניהול של חברות שונות בארץ ובחו”ל תוך מתן דגש לאיכות הסביבה ולחדשנות. מקדם ומנגיש את חקר התודעה ורפואה אינטגרטיבית כדרך חיים של נתינה ואהבה.

כיום עוסק ביזמות כשותף בסטארטאפ וכמנטור של יזמים צעירים ויועץ חדשנות לתעשיות ברשות לחדשנות.

בעבר ניהל פרויקטים ענקיים בתחום החקלאות והיה מנכ”ל של חברת אפקה יישומים ומנכ”ל מייסד של חברת בונדיקס טכנולוגיות לפיתוח תוסף ביוטכנולוגי. כמו כן היה גם מנכ”ל החממה הטכנולוגית כנרות וניהל את הפרטתה, היה חבר איגוד המים הישראלי מנכ”ל חברת טלוס ביוטק בע”מ ומנכ”ל של חברות נוספות בתחומי הביוטכנולוגיה והביוטק.

גלעד שגב

יו”ר העמותה ב-13 שנים האחרונות משמש כסמנכ״ל שיווק ופיתוח עסקי בש.ל.ה מקבוצת שירותי בריאות כללית (כללית סמייל, כללית רפואה משלימה, כללית אסתטיקה). במסגרת זו היה בין המובילים בקידום תחום הרפואה המשלימה בישראל – הן ברמת המודעות לטיפולים המשלימים בקרב התושבים בישראל, והן בחיבור עם הרפואה הקונבנציונאלית. אני רואה בעשיה שלי לקידום הרפואה המשלימה ייעוד אישי ושליחות לאומית.

זהבה מרטינוביץ

זהבה מרטונוביץ – חברת הועד המנהל – ב 15 שנים האחרונות שימשה כמנכ”לית של חטיבות עסקיות גדולות בקבוצת אסם – נסטלה, והשתלמה כמאמנת עסקית ויועצת לארגונים. לזהבה ניסיון רב שנים בניהול מערכות גדולות בחברות רב לאומיות, והיא הניעה מהלכים עסקיים רבי זרועות בניהול רוחבי וניהול עסקי רחב.

ענת בן ברוך

מנהלת את מערך השיווק, האסטרטגיה והפיתוח העסקי במשרד עורכי הדין שבלת וחברת וועדת הניהול של הפירמה. בעלת נסיון רב שנים, ידע אקדמי ומעשי בתחומי השיווק, תקשורת, מיתוג, פיתוח עסקי, יחסי ציבור וניהול. בעבר, סטארטאפיסית שהקימה את MicroStep – מענה לתקשורת בן גני ילדים להורים שנמכר בהצלחה. היא מתנדבת כמנטורית בתכנית Tecnovation IL –  יזמות לנערות בכפרי נוער בישראל, ב – IVN  -סיוע למיזמים עסקיים חברתיים וב”ויצו” – תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל.

מיכל בריקמן מרום

רואת חשבון עם תואר שני במימון, בעלת חברה לייעוץ עיסקי ופיננסי. משקיעה ושותפה במגוון חברות בתחומי הסמארט מוביליטי, נדלן וטכנולוגיה. חברת הועד המנהל של איכילוב ודירקטורית בחברות ישראליות ובינלאומיות.

לימור שופמן גוטמן

עורכת דין בכירה עם נסיון של 25 שנה בגיוסי הון ודיני חברות, מתמחה בגיוס הון בבורסה ובהובלת עסקאות מורכבות, בעבר היועצת המשפטית של כיל ושל איי.די.בי והיום דח”צית בדירקטוריון גזית גלוב ויו”ר עמותת פרו וומן לקידום נשים לתפקידים בכירים במשק.

דלית ורדי

עו״ד בהכשרתה , עסקה בעבר בדיני נזיקין וביטוח, כיום משמשת בקרן ריאליטי בתור מנהלת פרויקטים אימפקט, תוכן והכנסת רוח חיה ונשמה לארבעה קירות ובנוסף מנהלת התרומות בקרן ריאליטי. עיקר פעילות התרומות בשנה שעברה נסבה סביב הכנסת רפואה אלטרנטיבית למחלקות בתי החולים.

חזי משיטה

חזי משיטה בוגר תואר שני מאוניברסיטת תל אביב סמנכ”ל וראש אגף השיקום לשעבר במשרד הבטחון שירת במגוון תפקידים במערכת הביטחון בין היתר היה חבר המטה הבכיר וראש מספן מודיעין במטה חיל הים , מפקד שייטת סטי”לים ונספח ים בשגרירות ישראל בוושינגטון

Eli Yahalom, MBA, Ph.D.

Eli Yahalom, Ph.D. Doctor of Philosophy (Microbiology), The Hebrew University, M.B.A., High-Tech Management, College of Management

Eli Yahalom has over thirty years of experience in business development, technological innovation management, global marketing operations and starting new businesses and companies in Israel and world-wide, focusing on transforming scientific research into marketable products, with emphasis on environment preservation and sustainability.  

Currently he is the founder and CEO of EarthShading, a company which develops reflective-zone technologies for decreasing global temperatures.

In the past, Eli served in many managerial roles such as:

a Project Manager at IAI-PNG (Papua New Gini), Managing the production of 15 million coffee trees to be planted by 5000 smallholder growers,

CEO of Afeka Yissumim (part time) an academic College of Engineering with 3600 students,

Founder & C.E.O. of BondX Technologies developing natural additives for the paper industry,

CEO of Kinrot Technological Incubator, dedicated to water technologies.

Eli is a chairman of 6 companies and director in 12.