אודותינו

חזון ודבר היו"ר

רפואה אינטגרטיבית נדחקה במשך שנים רבות מהמיינסטרים, והשתמרה כרעיון מחתרתי, גישה “אלילית”, בלתי יעילה ובלתי מבוססת מדעית, ביחס לרפואה המודרנית.

הרפואה המודרנית רואה באדם את חלקיו ומגוייסת לטפל בכל חלק בגוף החולה, ובכל חולי – בנפרד. לעומתה, הרפואה האינטגרטיבית תופשת את הגוף היא כיחידה אחת ולא כאוסף של איברים, ואת האדם היא רואה כמכלול של גוף-נפש-רוח, שמשפיעים זה על זה בצורה עמוקה ויסודית. על פי הרפואה האינטגרטיבית, אם כן, לא מספיק לטפל בסימפטומים הגופניים אלא בכל המכלול – גוף-נפש-רוח, כדי להגיע לבריאות ולרווחה בריאותית, שמכונה בעולם – Wellness.

שנת 2020, שהביאה לנו את משבר הקורונה העולמי, הצליחה לדחוף את התפישה האינטגרטיבית לקדמת הבמה. התברר לכולנו שוב כי הבריאות הנפשית משפיעה מאוד על הבריאות הגופנית, כי לחצים, חרדות וטראומות לא מטופלות – גורמים למחלות ומחלישים את מערכות החיסון והחוסן של הגוף. כי אורח חיים בריא, תזונה בריאה ונפש בריאה – הם התרופה הכי טובה והכי יעילה.

בשל השפעתה רבת ההיקף של מגיפת הקורונה על האנושות כולה, עלתה חשיבה רעננה יותר על תפיסת הבריאות הקיימת ועל אזלת היד של הרפואה הקונבנציונלית בהתמודדות עם מחלות בכלל ועם הווירוס בפרט. הכשל הזה עורר מחדש את התמיכה והאמון הציבוריים ברפואה העתיקה והמוכחת ביותר בעולם – רפואת הגוף-נפש-רוח.

את אימפא הקמנו לאחר תקופה ארוכה שבה ההוכחות, שהרפואה האינטגרטיבית עובדת, הגיעו אלינו מהשטח. זהו ארגון ללא מטרת רווח, והוא קם כדי לתפוש את חלון ההזדמנות שנוצר, ולמנף אותו:

  • לשינוי של תפישת שירותי הבריאות בקרב הציבור בארץ ובעולם
  • להרחבה של תפישת הרפואה הקונבנציונלית
  • ולביסוס הרפואה האינטגרטיבית כלגיטימית ואפשרית לכל אדם שחפץ בה

אני מזמינה כל אחד ואחת מכם, שהנושא קרוב לליבם, ושמבינים כי ריפוי אמיתי כולל לא רק את הגוף אלא גם את הנפש והרוח, להצטרף אלינו, לתרום ולקחת חלק בקידום מהפכת הבריאות וה – Wellness.

בברכת בריאות ורווחה,
נילי צור
יו”ר ועד העמותה  

נילי צור

היעדים שהארגון הגדיר לעצמו הינם :

הועד המנהל

מיכל בריקמן מרום

לימור שופמן גוטמן

ענת בן ברוך

נילי צור

נילי צור, מייסדת ויו”ר עמותת אימפא, מנכ”לית קבוצת סינופסיס המתמחה בשירותי רפואה, החלמה ושיקום. דירקטורית בחברת מילניום פודטק. מובילת חדשנות עסקית ושיווקית במגוון תחומי צריכה ושירותים. בעבר, מנכ”לית קבוצת ויסוצקי, משנה למנכ”ל קבוצת אוסם וראש החטיבה הבינלאומית של אוסם. נבחרה על ידי עיתון ליידי גלובס לאחת מ-50 הנשים המשפיעות ביותר בעמדות מפתח בישראל, לשנת 2019.

דלית ורדי

עו״ד בהכשרתה , עסקה בעבר בדיני נזיקין וביטוח, כיום משמשת בקרן ריאליטי בתור מנהלת פרויקטי אימפקט, תוכן והכנסת רוח חיה ונשמה לארבעה קירות ובנוסף מנהלת התרומות בקרן ריאליטי. עיקר פעילות התרומות בשנה שעברה נסבה סביב הכנסת רפואה אלטרנטיבית למחלקות בתי החולים.

מיכל בריקמן מרום

רואת חשבון עם תואר שני במימון, בעלת חברה לייעוץ עיסקי ופיננסי. משקיעה ושותפה במגוון חברות בתחומי הסמארט מוביליטי, נדלן וטכנולוגיה. חברת הועד המנהל של איכילוב ודירקטורית בחברות ישראליות ובינלאומיות.

לימור שופמן גוטמן

עורכת דין בכירה עם נסיון של 25 שנה בגיוסי הון ודיני חברות, מתמחה בגיוס הון בבורסה ובהובלת עסקאות מורכבות, בעבר היועצת המשפטית של כיל ושל איי.די.בי והיום דח”צית בדירקטוריון גזית גלוב ויו”ר עמותת פרו וומן לקידום נשים לתפקידים בכירים במשק.

ענת בן ברוך

מנהלת את מערך השיווק, האסטרטגיה והפיתוח העסקי במשרד עורכי הדין שבלת וחברת וועדת הניהול של הפירמה. בעלת נסיון רב שנים, ידע אקדמי ומעשי בתחומי השיווק, תקשורת, מיתוג, פיתוח עסקי, יחסי ציבור וניהול. בעבר, סטארטאפיסית שהקימה את MicroStep – מענה לתקשורת בן גני ילדים להורים שנמכר בהצלחה. היא מתנדבת כמנטורית בתכנית Tecnovation IL –  יזמות לנערות בכפרי נוער בישראל, ב – IVN  -סיוע למיזמים עסקיים חברתיים וב”ויצו” – תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל.