תרומה לטיפולים לחולי פיברומיאלגיה

כשמדובר בחולי פיברומיאלגיה, היכולת של הרפואה המודרנית, הקונבנציונלית והמתקדמת מאוד שלנו לעזור, מוגבלת מאוד. דווקא הרפואה האינטגרטיבית הוכחה כאפקטיבית יותר מכול.

אימפא, המגוייסת לחולי פיברומיאלגיה, פועלת כדי לאפשר להם לטפל בעצמם ולמצוא מזור לכאבים הנוראיים שהם סובלים מהם, באמצעות טיפולים מקיפים מהרפואה האינטגרטיבית.

על פי נתוני הלמ”ס, כ- 2.5% מהאוכלוסייה סובלים ממחלת הפיברומיאלגיה. ברפואה הקונבנציונלית, המענה מוגבל בעיקר למשככי כאבים, ולמרפאות כאב. לכן, החולים הללו מוצאים את עצמם נגררים ממרפאת כאב אחת לשנייה, עוברים ניתוחים ופרוצדורות שעוזרים להם באופן נקודתי בלבד, חיים באופן קבוע על משככי כאבים שלא מצליחים לפתור באמת את הבעיה, וההשלכה היא הרס חייהם. הם נפלטים ממעגל העבודה, חיים על כספי ביטוח לאומי של אובדן כושר עבודה ועותרים לקצבאות נכות. הרפואה הקונבנציונלית מגדירה את המחלה הזאת – מחלה אוטואימונית, ובזאת היא “מודה” שאין לה באמת מרפא או טיפול. לעומת זאת ברפואה האינטגרטיבית – יש מענה ויש טיפול. מחקרים רבים בעולם מצביעים על קשר ישיר בין טראומה נפשית להתפתחות מחלה בגוף. ואכן לא פעם מחלת הפיברומיאלגיה מתפרצת אצל אנשים שחווים טראומה רגשית שמטלטלת אותם. לעיתים זו תאונת דרכים או תאונת עבודה ולעיתים משבר נפשי אחר בעבודה או עם קרוב משפחה או עם בן הזוג. רקע של משבר נפשי מיתרגם בגוף למחלה. אנחנו מאמינים שאפשר בהחלט לטפל בשורש ובבסיס ולהקל בצורה ניכרת על הכאבים שמהם סובלים החולים, וזאת מבלי שיזדקקו לתרופות ולמשככי הכאבים הרבים. הדרך של הרפואה האינטגרטיבית כוללת עבודה פנימית שמשלבת במקביל טיפולים בהפחתת הלחצים הנפשיים, בהעלאת החיוניות ובחיזוק הגוף.

כדי לממש את השליחות שלנו בתחום חולי הפיברומיאלגיה, עלינו להיערך להנגשת טיפולים ברפואה אינטגרטיבית לחולים שידם אינה משגת.

התקציב הוערך על פי הסכום הנדרש למימון טיפולים ל-5 חולים מדי חודש, במשך חצי שנה למטופל, בתוכנית טיפולית שתכלול סדנה ו-12 טיפולי המשך.

התקציב הנדרש לאימפא כדי להגשים את יעדיה בתחום הטיפול בחולי פיברומיאלגיה הוא 800 אלף שקלים בשנה.

Body joint pain concept as human skeleton and muscle anatomy of the body with a group of sore joints as a painful injury or arthritis illness symbol for health care and medical symptoms with 3D illustration elements.

רוצה לתרום לטובת טיפולים לחולי פיברומיאלגיה?